Tävlingar och resultat

2021
Svenska Cupen 1
18-19 september Lidköping

Moa Torstensson
7:a i klass 2 trampolin

Maja Nilsson
9:a i klass 3 trampolin

Pontus Hedin
3:a i klass 3 trampolin

Jacob Carlen
2:a i klass 1 dmt

Svenska Cupen2
16-17 oktober Upplands väsby

Moa:
7:a trampolin klass 2
6:a dmt klass 1

Maja:
18:de trampolin klass 3

Nellie:
15:de trampolin klass 3

Pontus:
12:a trampolin klass 3

Jacob:
5:a dmt klass 1

JuniorSM och SM
6-7 november Örkelljunga

Jacob Carlen:
1:a plats DMT! Stort grattis och snyggt jobbat!

2020
Svenska Cupen 1
7-8:e mars Borås

Linnea Larsson
Trampolin 7:a
Synkron. 13:de (med Alva Lemoine från Uppsala)

Jacob Carlen
Trampolin 10:a
Dmt. 6:a

Moa Torstensson
Trampolin 5:a
Dmt. 6:a

2019
Svenska Cupen 1
23-24:e mars Upplands Väsby

Klass 3 herrar:
Jacob Carlen tog ett silver

Klass 2 damer:
Moa Torstensson hamnade på en snörplig 7:de plats (6 till final)

Klass 1 damer (elit):
Linnea Larsson tog ett silver

Dmt klass 1 (elit):
Moa Torstensson hamnade även här på den snörpliga 7;de platsen
Och
Linnea Larsson på 9:de plats

Synkron:
Linnea Larsson och Sofia Redman (från Levo, Lidköping) tog ett GULD.

Ungdoms-SM och Junior-SM
27-28 april Lidköping

Iszabella Feuk-Lundahl
Kom på en snörplig 9:de plats (8 till final) i ungdoms-SM flickor

Jacob Carlen
Hamnade på en 2:a placering (silver, 8 till final) i ungdoms-SM pojkar

Linnea Larsson
Kom på en 3-je plats (brons, 8 till final) i Junior-SM dmt.
Och tog en 1:plats (guld, 8 till final) i junior-SM i trampolin.
Svensk Junior-mästarinna.

Frivolten Cup
1-2 juni Herrljunga

Linnea Larsson tävlade
Trampolin: 20 (av 24)
Dmt: 2 (av 14)

SM
28-29:e juni Malmö

Trampolin:
Linnea 2:a (silver)
Moa 8:a

Dmt:
Linnea 2:a (silver)
Moa 5:a

Synkron:
Linnea-Sofia(Levo) 2:a (silver)
Moa-Lovisa 3:a (brons)

Svenska cupen 2
14-15:e september Västra Frölunda

Jakob Carlen tog en 6:e (17) placering i trampolin klass 3
Och ett guld 1 (19) i dmt klass 2

Linnea Larsson tog ett brons 3 (5) i trampolin klass 1
Och en 4:de (7) i dmt klass 1
Hon tog också ett guld (11) i synkron tillsammans med Sofia Redman (Levo)

Moa Torstensson tog en 5 (11) placering i trampolin klass 2
Och en 6:e (7) placering i dmt klass 1

svenska cupen 3

22-24 november

Jacob Claren:
5:a i trampolin klass 3 (26)
1:a i dmt klass 2 (18)

Linnea Larsson:
1:a i trampolin klass 1 (6)

Moa:
5:a i trampolin klass 2 (11)
6:a i dmt klass 1 (6)

Linnea och Sofia Redman (Levo):
1:a i synkron (16)

TOTALPLACERINGAR:
Jacob:
3:a i Trampolin klass 3
1:a i dmt klass 1

Linnea:
1:a i trampolin klass 1
5:a i dmt klass 1

Moa:
5:a i trampolin klass 2
7:a i dmt klass 1

Linnea och Sofia (Levo)
1:a i synkron

Linnea klarade också de nationella EM-kvalen. Och kvalar nästa vecka internationellt på junior-VM i Tokyo, Japan.

 

 

Regionstävlingar

 

—————————————————————————-
bild (3)

Moa Torstensson
Lovisa Widbom

Viggo och Milo